🇲🇳Үй-Цай сургуулийн 26 дахь удаагийн 🌻“Алтан намар спорт өдөрлөг”🌻 2022.09.11-ний өдөр Горхи-Тэрэлж дахь “Төгөлдөр” зуслан дээр амжилттай болж өнгөрлөө. Тус өдөрлөгт VI-XII ангийн 👬👭550 гаруй сурагчид, 50 гаруй эцэг эхчүүд оролцож, марафон, ойрын зайн гүйлт, олс таталт, үндэсний бөх, уртын харайлт, сагсан бөмбөг, 5*5 буухиа, хөгжөөнт буухиа гэсэн 8 төрлөөр 🏃🏃♂️🏃♀️🤼⛹️ VI-XII ангиудын дунд амжилттай зохион байгуулагдлаа.
Тэмцээн VI-III анги, IX-XII анги гэсэн ангиллаар 18 багийн 500 тамирчид авхаалж самбаа, хурд хүчээ сорин амжилттай оролцлоо. ⛹️🏃🏃♂️🏃♀️🤼
VI-VIII ангийн Марафон төрөлд:
🥇 Н.Золзаяа багштай 7В анги
🥈 Б.Ариунзаяа багштай 8А анги
🥉Л.Доржханд багштай 8В анги
VI-VIII ангийн Ойрын зайн гүйлт эрэгтэй төрөлд:
🥇 7В ангийн сурагч М. Мөнхтүшиг
🥈 7Б ангийн сурагч А. Чилүгэн
🥉 7В ангийн сурагч Н. Баянмөнх
VI-VIII ангийн Ойрын зайн гүйлт эмэгтэй төрөлд:
🥇 6В ангийн сурагч Н. Сийлэн
🥈 6В ангийн сурагч Г. Эшиглэн
🥉 6Б ангийн сурагч Н. Марал
VI-VIII ангийн Олс таталт төрөлд:
🥇 Б.Ариунзаяа багштай 8А анги
🥈 Б.Цэцэнпил багштай 8Б анги
🥉Д.Даваасүрэн багштай 7Б анги
VI-VIII ангийн Үндэсний бөх төрөлд:
🥇 7Б ангийн сурагч М. Маргад
🥈8В ангийн сурагч И. Гивагэндэн
🥉8Б ангийн сурагч С. Бат-Амгалан
VI-VIII ангийн Уртын харайлт эрэгтэй төрөлд:
🥇 8А ангийн сурагч О. Баатарбат
🥈 8В ангийн сурагч Х. Очир
🥉 6А ангийн сурагч н. Мөнх-Учрал
VI-VIII ангийн Уртын харайлтын эмэгтэй төрөлд:
🥇 7В ангийн сурагч Г. Наранжаргал
🥈 8В ангийн сурагч О. Энх-Учрал
🥉 8А ангийн сурагч Н. Нинжин
VI-VIII ангийн Сагсан бөмбөг эрэгтэй төрөлд:
🥇 Б.Ариунзаяа багштай 8А анги
🥈 Н.Золзаяа багштай 7В анги
🥉 Б.Цэцэнпэл багштай 8Б анги
VI-VIII ангийн Сагсан бөмбөг эмэгтэй төрөлд:
🥇 Б.Ариунзаяа багштай 8А анги
🥈 Б.Цэцэнпэл багштай 8Б анги
🥉 Н.Золзаяа багштай 7В анги
VI-VIII ангийн 5*5 буухиа төрөлд:
🥇 С.Саруул багштай 6А анги
🥈 Б.Баясгалан багштай 6Б анги
🥉 А.Номин багштай 6В анги
VI-VIII ангийн Хөгжөөнт буухиа төрөлд:
🥇 Н.Золзаяа багштай 7В анги
🥈 А.Мөнгөнзул багштай 7А анги
🥉 Д.Даваасүрэн багштай 7Б анги
🏆Шилжин явах цом:
🥇 Б.Ариунзаяа багштай 8А анги
🥈 Н.Золзаяа багштай 7В анги
🥉 Б.Цэцэнпэл багштай 8Б ангиуд тус тус шалгарлаа.
Тэмцээнд амжилттай оролцсон баг, тамирчдадаа баяр хүргэе.👏👏👏
IX-XII ангийн Марафон төрөлд:
🥇 Г.Мөнхцэцэг багштай 12Б анги
🥈 А.Уянга багштай 9А анги
🥉 О.Үүрцайх багштай 10Б анги
IX-XII ангийн Ойрын зайн гүйлт эрэгтэй төрөлд:
🥇 12Б ангийн сурагч Г. Мөнхдөлгөөн
🥈 12А ангийн сурагч Н. Азжаргал
🥉 11Б ангийн сурагч Г. Хүслэн
IX-XII ангийн Ойрын зайн гүйлт эмэгтэй төрөлд:
🥇 11Б ангийн сурагч Б. Амирлан
🥈 12Б ангийн сурагч Б. Номин
🥉 11А ангийн сурагч Б. Мишээл
IX-XII ангийн Олс таталт төрөлд:
🥇 Г.Мөнхцэцэг багштай 12А анги
🥈 Г.Урангоо багштай 10А анги
🥉 С.Туяабагштай 11Б анги
IX-XII ангийн Үндэсний бөх төрөлд:
🥇 12Б ангийн сурагч Л. Чинзориг
🥈11Б ангийн сурагч Э. Тэмүүлэн
🥉10А ангийн сурагч Э. Эрхсаран
IX-XII ангийн Уртын харайлт эрэгтэй төрөлд:
🥇 12Б ангийн сурагч Г. Мөнхдөлгөөн
🥈 10Б ангийн сурагч Д. Соджавхлан
🥉 11Б ангийн сурагч Г. Хүслэн
IX-XII ангийн Уртын харайлтын эмэгтэй төрөлд:
🥇 10Б ангийн сурагч С. Золбоо
🥈 9Б ангийн сурагч Н. Амингоо
🥉 12А ангийн сурагч Г. Марал
IX-XII ангийн Сагсан бөмбөг эрэгтэй төрөлд:
🥇 Б.Даваадорж багштай 11А анги
🥈 Г.Мөнхцэцэг багштай 12Б анги
🥉 Э.Сувданцэцэг багштай 12А анги
IX-XII ангийн Сагсан бөмбөг эмэгтэй төрөлд:
🥇 С.Туяа багштай 11Б анги
🥈 С.Буянжаргал багштай 9В анги
🥉 Г.Мөнхцэцэг багштай 12Б анги
IX-XII ангийн 5*5 буухиа төрөлд:
🥇 Г.Мөнхцэцэг багштай 12Б анги
🥈 Б.Даваадорж багштай 11А анги
🥉 Э.Сувданцэцэг багштай 12А анги
IX-XII ангийн Хөгжөөнт буухиа төрөлд:
🥇 Б.Даваадорж багштай 11А анги
🥈 С.Туяа багштай 11Б анги
🥉 Г.Урангоо багштай 10А анги
🏆Шилжин явах цом:
🥇 Г.Мөнхцэцэг багштай 12Б анги
🥈 С.Туяа багштай 11Б анги
🥉 Д.Даваадорж багштай 11А ангиуд тус тус шалгарлаа.
Тэмцээнд амжилттай оролцсон баг, тамирчдадаа баяр хүргэе.👏👏👏